Apple Watch Türkiye Fiyatı

Tam anlamıyla CEO’su Tim Cook’un sır gibi sakladığı Apple’ın ürünü Nisan ayında geliyor. Cihaz hakkında bilinmeyenleri sizler için araştırdım. Peki neyin nesi şu saat? Tasarımı nasıl, özellikleri nasıl..

smart-Apple-Watch

Nisan ayında piyasaya sürülmesi beklenen dihaz şık bir şekilde tasarlanmış. Apple ne zaman sunacağı hakkında kararsızdı. Yeni bir tarih açıklayarak Nisan ayında geleceğini söyledi. Stil sahipleri olan kişiler için sunduklarını dile getiren şirket iPhonetelefonlarla uyumlu dikdörtgen tasarıma sahip spor bir havasıyla dikkat çekiyor. Diktörtgen kenarları yuvarlatılmış cihazın şık bir rakibi var. Moto 360 gibi dairesel bir saat onun rakibi olmayı başarıyor. Bakalım bu iki cihaz arasında en çok hangisi satış yapacak..

Yeni iPhone 6 ve iPhone 6 Plus dahil 8 cihazında sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Tabi arka yüzünde hala güçlü bir gadget bulunuyor. iOS ile sorunsuz bir şekilde çalışacak olan cihazda basit birkaç bilek hareketinden bahsetmek istiyorum. Apple Watch’ın Siri’ye sahip olduğunu söylesem ne düşünürsünüz bilmiyorum ama basit hareketleriyle dikkat çekecek olan cihaza birkaç birşey söyleyerek hareketleri daha kolay bir hale getirebileceksiniz.
Siz artık Apple Watch ne zaman çıkacak sorularından Apple Watch’ın fiyatı ne olacak diye sormaya alışın çünkü kısa zamanda tanıtımı yapması beklenen bu akıllı saat yakın zamanda piyasada olacak.

IndiaTv04aeed_IndiaTv2ed568_apple-iwatch-latest-news

Peki ya Apple saatlerinin fiyatı ne olacak? Sporcu saatin ne kadar mal olacağını hemen söyleyelim. Ondan önce karşılaştırma yapacak olursak bir Android akıllı saatin en ucuz başlangıç maliyeti 250 dolar yani 500 lira ancak Samsung Gear Fit‘i daha uyguna bulabilirsiniz. Geçtiğimiz yıl çıkan Android saatlerin başlangıç seviyesine bakacak olursak o kadarda pahalı fiyat etiketlerine sahip değil.

Apple ürünü için çeşitli uygulamalar bulunuyor. Bunlar arasında iMessage, Sağlık, Hava Durumu, Takvim, Navigasyon, Posta, Fotoğraflar, Fotoğraf çekmek için deklanşöre basma ve Passbook içermektedir. Şuan için Apple Watch’ta bulunan uygulamalar bunlar. Belki Apple bir süpriz yaparak birkaç uygulama daha kullanıcılarına sunabilir. Günlük egzersiz için uygun olan Apple’un bu ürünü kalp hızı ekranı ve adım sayma özellikleri ile geliyor. Telefonunuzdaki spor uygulamalarını kolunuza getiren Apple Watch sağlık sensörleriyle dikkat çektiği gibi beslenme uygulamalarıyla da dikkat çekmeyi başarıyor. 42 mm versiyonu için 312 x 390 ekrana sahip olurken 38 mm ürünü için 272 x 340 çözünürlüğne sahiptir.

Apple Watch’ın sağlam rakibi ise Motorola. Moto 360 ile dikkat çeken Motorola, akıllı saati için 199 € fiyat etiketi belirlemişti. Apple’ın akıllı saatine sahip olmak istiyorsanız bir cebiniz yanacak demektir. Çünkü fiyatlarının 500 $ daha yüksek olmasını bekliyoruz.

Bildirimleri kontrol etmeniz için hazırlanmış olan Apple ürünü tasarımı açısından oldukça başarılı. Keşke fiyatı için de aynı güzel sözleri söyleyebilseydik.. Bakalım Apple’ın incileri ne kadar ilgi görecek..