Çoğumuzun kullandığı Chrome Browser bildiğiniz gibi eklentileri desteklemektedir ve bu eklentiler internette dolaşımımızı oldukça kolaylaştırır. Bu yazıda size en faydalı eklentileri sunuyoruz.

Chrome Eklentileri Nedir?

Chrome Tarayıcının altında çalışan mini uygulamalardır.

 

1

AdBlock

Web Sayfalarında açılan Pop-up yada sağda solda rahatsız edici reklamları görünmez yapan ve size reklamsız özgür bir sörf sağlayan olmazsa olmaz bir uygulamadır.

AdBlock Web Store

2

Better History

Better History geçmiş sayfanızı (daha önce ziyaret ettiğiniz sayfalar) daha düzenli ve detaylı hale getirir. Bu eklenti ile hangi tarihte ne yaptınız, hangi sayfaları ziyaret ettiniz rahat ve kolay olarak bulabiliyorsunuz.

Better History Web Store

3

Chrome Currency Converter

Yabancı alışveriş sitelerinden alışveriş mi yapıyorsunuz. Dolar biriminde satılan ürünleri el ile Türk Lirasına çevirip uğraşıyorsanız bu eklenti tam aradığınız şey. Chrome Currency Converter gerçek zamanlı olarak herhangi bir site üzerindeki para birimini güncel kur ile istediğiniz para birimine çevirerek size sunuyor. Örneğin amazon üzerinde dolar ile satılan herşeyi ayarları yapmanız durumunda artık Türk Lirası olarak görmeye başlıyorsunuz.

Chrome Currency Converter Web Store

4

Google Quick Scroll

Goolge da aradığınız herhangi bir kelime bir sitede bulunuyor ve siz o siteyi açtınız. Peki ama aradığınız kelime sayfanın tam olarak neresinde? İşte bu eklenti yaptığınız aram tam olarak o sitenin neresinde bunu buluyor ve sizi direkt olarak oraya yönlendiriyor. Diyelim arama yaptığınız konu bir forum sitesinde ve uzun uzun yazılar arasında bir yerde sizin istediğiniz bilgi yer alıyor. Siz, aradığınız konuyu göz gezdirerek bulmaya çalışırken bu eklenti doğrudan aradığınız konu nerede geçiyorsa oraya yönlendiriyor.

Google Quick Scroll Web Store

5

Magic Actions for YouTube

Bu eklenti ile Youtube ekranınızı özelleştirebilir ve bir çok yeni özellik ekleyebilirsiniz. Mouse Scroll ile Ses Düzeyi, Karanlık arkaplan, Sinema Modu vs…

Magic Actions for Youtube Web Store

6

Photo Zoom for Facebook

Facebook üzerinde herhangi bir fotoğrafı sadece mouse u üzerine getirerek büyütmenize yarayan zamandan tasarruf ettiren son derece kullanışlı bir eklentidir.

Photo Zoom for Facebook Web Store